vmest.ru страница 1
скачать файл

Тема: Підсумковий урок – гра з теми “Південна Америка”

Мета: узагальнення та систематизація знаннь учнів про материк

Південна Америка; формування основних компетентностей учнів:комунікативної, полікультурної, самоосвітньої, творчої.


  • формування пізнавального інтересу до уроків географії.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань

Форма проведення: урок- змагання

Обладнання:-картки з завданнями ;

-физична карта Південної Америки;

-політична карта “Латинська Америка”;

- овочі та фрукти, які походять з Південної Америки;

- аркуші оцінки роботи в групі;

-Магнітофон із записом аргентинського танго



Хід уроку

I. Організаційний момент.


II. Актуалізація опорних знань.

1.Який материк земної кулі ми з вами вивчили?

2. Що на ваш погляд, найдивовижніше є на цьому материку?


  • Відкритий був Х. Колумбом, але він до кінця життя думав, шо побував в Індії.

  • Тут найбільша всвіті рівнина – Амазонська.

  • Найвищий вулкан – Льюльяйльяко 6723 м

  • Найпротяжніші гори- Анди (9000км).

  • Тут за рік відбувається 1000 землетрусів.

  • Це - найвологіший материк у світі.

  • Найповноводніша річка- Амазонка.

  • Найвисокогорніше озеро – Тітікака .

  • Найвологіші ліси-сельви.

  • Дивовижні тварини – анаконди, броненосець, піраньї, ягуари, пуми, лінивець. .

  • Дивовижні рослини- сейба( більше 80м в ),молочне дерево, какао-дерево,кавове дерево, хінне дерево, колове дерево (кола), ананас.

III.Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні на уроці ми з вами закінчуємо вивчати дуже цікаву тему « Південна Америка».І зараз у нас – остання подорож до цього дивовижного материка.Чим запам’ятався вам цей континент?Хто з вас краще орієнтується в амазонських лісах, високих Андах?Чи не заблукаєте ви у Ріо-де Жанейро,у чилійських пампах, на острові Куба?Для того, щоб з’ясувати це ми пограємо у гру «Географічний всюдихід над просторами Південної Америки»

Клас поділемо на 2 команди .Для того, щоб розділитися на 2 команди, кожен з вас отримує картку,розрізану на квадратики.Ви повинні скласти з них тварину Південної Америки. Що це за тварини?

1 команда- сідає за стіл №1 колом

2 команда- сідає за стіл №2 колом

Оберіть, будь ласка, назву та командира команди. Наприклад: “Амазонка”; “Тітікака”, “Анаконда”; “Атакама”, “Ягуар” та ін.

Повідомлення правил гри.


IV. Конкурси.

  1. Конкурс “Обери тему”.

На плакаті зображено таблицю, на якій написано дев’ять тем. Комадни по черзі вибирають теми і дають відповіді на запитання. За кожну правильну відповідь з теми учасники отримують по 1 балу.

Географічне положення

Відкриття Америки

Рельєф

Клімат

Води суходолу

Тваринний світ

Рослини

Населення

Політична карта

Географічне положення:

1 Чим з’єднується Північна Америка з Південною Америкою? (Панамскій перешийок,де в 1914р. був проритий Панамський канал).

2.Яка протока відокремлює Південну Америку від Антарктиди? (Дрейка)

3.Які найбільші острови лежать поблизу Південної Америки? (Вогняна земля, Малі Антиліскі о-ви,Великі Антильскі о -ви).

Відкриття Америки

1.Хто і коли відкрив Південну Америку?(Х.Колумб,1492 р.)

2.На честь кого названий материк Південна Америка в XVI ст.?(Амеріґо Віспуччі )

3. Кого називають другим Колумбом і за що?(Олександра Ґумбольта за те, що він вивчив природу і населення Америки, створив першу карту Америки, зібрав гербарій з 12 тис. рослин).
Рельєф.


  1. Чому Анди - молоді гори і чому це одна з найактивніших сейсмічних зон Землі?(Тому ,що вони виникли на межі двох літосферних плит,коли океанічна плита, занурюючись під мантію,ніби «пірнула» під континентальну.При цьому край континентальної плити зім’явся в складки,утворивши гори Анди)

  2. Які низовні утворилися на давній платформі материка?(Амазонська, Орінокська, Ла-Платська)

  3. Яка найвища верщина Анд?(г.Аконкагуа,6960 м.)

Клімат.


1.В яких кліматичних поясах лежить Південна Америка?(Втропічному, субекваторіальному, екваторіальному, субтропічному, помірному).

2.Як холодна Перуанська течія утворила пустелюі яка це пустеля?(Пустеля Атакама на західному узбережжі Тихого океану).

3. Чому Південна Америка найвологіший материк у світі?(Тому що тут панують вологі екваторіальні повітряні маси - пасати).

Води суходолу.

1. Чому річка Амазонка найповноводніша в світі?(Тому що вона розташована в екваторіальному кліматичному поясі)

2. Який водоспад найвищий у світі?(Водоспад Анхель, 1054 м.)

3.Яке озеро найвисокогорніше в світі?(Озеро Тітікака)
Тваринний світ.

1 Яка хижа риба живе у річці Амазонці? Що ви про неї знаєте?(Піранья)

2. Яка тварина живе на деревах в лісах, чіпляєтся кігтями за гілки і рідко спускається на землю?(Лінивець).

3.Який найбільший на землі гризун мешкає в ПівденнійАмериці?(Водосвинка капібара).


Рослини

1.Як називається ліс, що лежить обабіч екватора в межах Амазонської низовини?(Сельва)

2. Який напій виготовляють з дерева кола?(Кока-кола)

3. З якого дерева можно зробити гуму?(Гевея)

Політична карта.

1.Які країни Південної Америки найбільші за площею?(Бразилія, Аргентина, Перу, Чилі)

2. Яка країна- батьківщина стародавньої цивілізації?(Перу- батьківщина інків)
Конкурс “Заморочки з бочки”

Команди витягують з бочки по п’ять карток із запитаннями кожній команді. Серед цих карток є три щасливі картки.Вони червоного кольору, за правильну відповідь на них нараховується не 1, а 3 бали.

1. Чому Х. Колумб Великі Антільські острови назвав Вест-Індією?(Тому, що він думав , що побував у Індії)

2. Чи увіковічіли пам’ять Х. Колумба в назвах яких-небудь географічних об’єктів?(Так.Його ім’ям названа країна- Колумбія)

3.Хто такі конкістадори?(Це іспанські завойовники, які поработили місцеве населення)


  1. Як в перекладі з мови інків перекладається слово”Анди”? Чому?(Мідні гори,тому що тут є мідь)

  2. Яку назву носять американські степи?(Пампа)

  3. Як називають нащадків від змішаних шлюбів європейців та індіанців?(Мулати)

  4. Колоніями яких країн були раніше країни Південної Америки?(Іспанії, Португалії)

  5. Яке місто є символом Бразилії, одне з накрасивіших у світі?(Ріо-де Жанейро)

  6. Від чого походять щорічні Бразильскі карнавали?(Це свято врожаю)

10.Яка країна в перекладі означає срібло? (Аргентина)
3.Конкурс «Ти- мені, я- тобі»

Команди задають одна одній запитання.За правильну відповідь - 2 бали.

4.Конкурс “Розумники”.

За 1 хвилину команди повинні записати якомога більше назв географічних об’єктів, що пов’язані з Південною Америкою(річки, міста,гори, озеро, моря).

Виграла команда –2 бали,

Програла команда-1 бал


5.Конкурс «Оживи слово»

Гравці по черзі витягують картку з назвою тварини і за допомогою міміки та жестів показує названу тварину своїй команді. Якщо гравці відгадують назву тварини , їм нараховується 1 бал.

Тварини:піранья,мурашкоїд, страус нанду, лінивець.
6.Конкурс» Оратор «(конкурс капітанів)

Капітанам задається одне й теж саме питання.На обміркування дається 1 хвилина.Щоб висловити свою думку – 1 хвилина.

Питання:Які наслідки має для навколишнього середовища Землі інтенсивне вирубання лісів Амазонки?
7.Конкурс « Підказка»

Кожній команді треба відгадати по 10 картинок із зображенням південноамериканських географічних об’єктів.За кожну відгадану картинку – 1 бал.


8. Конкурс»Що за фрукт ?»

На столі лежать фрукти , овочі та ін. :гарбуз, морква, буряк, апельсин, квасоля, плитка шоколаду,арахіс, картопля.Треба підійти до столу й вибрати те , що має своє походження з Південної Америки.(По одному гравцю з команди).Більш правильна відповідь – 2 бали, менш правильна – 1 бал).



9.Музичний конкурс.Відгадати, що то за мелодія звучить?(Це аргентинське танго)
V.Підсумки уроку.Підраховуємо кількість балів у кожній команді.Учні оцінюють себе, як вони працювали у групі.(По карткам самооцінки).Виставляються оцінки.
VI.Домашнє завдання:підготуватися до тематичної роботи, с.161-відповісти на питання.












Дивовижний материк

Ставлю я тобі питання:

Чи не знаєш часом ти,

Що Америки Південної

Дивовижніш не знайти?

Все, що хочеш, попроси,

Всі дива, що є на світі,

Небувалої краси,

Тут зібралися усі.

Що найвище чи найглибше,

Хоч найменше чи найбільше,

І найширше, і найвужче,

Рекордсменів тут за край,

Все, що хочеш, вибирай!

Анди ось -- вони найдовші,

Анаконда — та найтовща.

Анхель — він у нас найвищий,

Іґуасу — той найширший.

Тітікака — те високо,

Амазонка ось — глибока,

Атакама — найсухіша,

Тупунендо — наймокріше.

Льюльяйльяко — от вулкан,

Він найвищий в світі пан!

Дивовижний справді край,

Для географів — тут рай.

Але є іще дівиця —

Всім річкам вона цариця:

І найглибша, і найширша,

І води у ній найбільше,

Повноводна цілий рік

І найбільший в неї стік.

Вісімдесят п'ять разів

Ніл потоне в річці цій.

В ній піраньї, крокодили,

Навіть гупії, дельфіни.

І п'ятсот приток приймає,

Та найбільше всіх вражають

Розміри її басейну —

Одинадцять Україн!!!

Амазонка - справді рай,

В воду краще не влізай,

Бо піранья припливе

Тобі ногу обгризе.

Що, піранья? Чи й не риба —

Розміром із карася,

Та дрижить від ненажери .

Амазонія уся.

Агресивна, вкрай голодна,

Поведінка — хижака,

Апетити фантастичні,

Зграя вмить згризе бика.

Тут розкинулись ліси

Незвичайної краси,

Їх легенями зовуть —

Кисень всім вони дають

Безліч пальм, рослин корисних,

На гілках лінивці виснуть,

Орхідей безмежний світ

Зачаровує усіх.

Неймовірної краси

Неповторні кольори.

Дивні форми, фантастичні,

Аромати вкрай незвичні.

Тут багато рекордсменів.

Просто диво-материк!

Тут є радість для душі

І для розуму робота.

Приїздіть сюди усі,

Якшо є у вас охота.

Загадки

1. Гарна пташка тут живе,

Кольорове пір'я має,

Виду різного буває,

Як навчиш, то розмовляє

2. Ось послухай, любий друже,

Пані ця велика дуже:

В Андах шлях свій починає,

Пів -материка займає,

На схід вона держить путь,

Хто вгадав, як її звуть?

3. Що за хитрий мандрівник

Нам відкрив цей материк?

Сам себе він обманув —

Думав, в Індію прибув.

Географічне

положення

Відкриття Америки


Рельєф







Клімат

Води суходолу

Тварини




Рослини


Населення

Політична карта








Чому Х.Колумб

Великі Антильські острови назвав

Вест-Індією?


Хто такі

конкістадори?

Чи увіковічили пам’ять Х. Колумба в назвах

географічних

об’єктів?







Що в перекладі мови інків означає слово «Анди» ?

Яку назву носять американські степи?

Колоніями яких країн були раніше країни Південної

Америки?







Як називають нащадків від змішаних шлюбів

європейців та індіанців?

Яке місто є символом Бразилії та є найкрасивіше місто у світі?

Від чого походять щорічні бразильські карнавали?







Яка країна в перекладі з латинської мови означає

«срібна»?




лінивець

піранья



страус

нанду

мурашкоїд




Картка сомооцінки роботи в групі Бали:



1.Ви брали активну участь у роботі групи?




2.Ви вносили вдалі пропозиції,

які враховувала група?




3.Ви надавали підтримку іншим членам групи,заохочували їх до роботи?




4.Ви висували цілком нову ідею,що сподобалась іншим?




5.Ви вдало узагальнювали думки інших і просували роботу групи вперед?




6.Ви доповідали класу про результати групової роботи?





скачать файл



Смотрите также:
Урок гра з теми "Південна Америка"
125.37kb.
Уроку: Узагальнюючий урок з теми «Південна Америка» Мета уроку
60.92kb.
Урок гра з теми «Рухливі ігри» для 3 го класу. Маслова О. П
43.41kb.
Урок теми: [и] cаcă; И,и саспаллисем. Урок тĕллевĕсем: 1 [и] сасса калас, И,и саспаллиллĕ сăмахсене тĕрĕс вулас
40.94kb.
М. Хоросницька «Звідки в міста назва Львів», узагальнюючий урок з теми «Прикметник»
41.94kb.
Урок обобщение в 7- м классе по теме: "Южная Америка"
63.52kb.
Практическая работа №4 Южная Америка, её географическое положение и история исследования
406.48kb.
Урок по темі «Комп'ютерні мережі. Internet»
107.5kb.
Підсумковий урок з теми
115.99kb.
«Природные зоны Северной Америки»
72.32kb.
Я люблю географію ( гра для учнів 6 – 7 кл.) Цілі заходу
88.64kb.
Учитель географии
110.48kb.